Prodloužený víkend na Baldovci

Každý rok jezdíme se Zlíňákama (Ivanino příbuzenstvo) na prodloužený víkend zapařit. No zapařit – oni poslední dobou moc nepaří. Ale Klárka to vyrovná za ně všechny. Původní plán byl, že pojedeme pod stan do kempu Baldovec, nicméně louka byla podmáčená, takže jsme nakonec skončili v chatce. Na Baldovci měli akční ceny, takže jsme za tři dny zaplatili za chatku nehorázných 45,- Kč :-).

V pátek jsme vyrazili z Brna na kolech směr Baldovec. Ivana táhla brašny a 2 spacáky. Já Klárku, stan, karimatky a Klárčin spacák. Snažím se mít kolo co nejlehčí, oddělal jsem blatníky, všechny brašničky, ale co je to všechno platné, když si za kolo zaháknu 30kg přívěs. Jako tradičně jsme to vzali přes Skalní mlýn, Kateřinskou jeskyni a Ostrov u Macochy.

Sobota tak trochu flákací – Sloup a rozhledna Podvrší. Návrat na Baldovec byl adrenalinový, protože nás zastihla pořádná bouřka. Cyklostezka z Holštejna na Baldovec vede několikrát přes brod, ale v pátek někdo přes všechny brody postavil mostky (podle data na mostcích byly opravdu jenom den staré). Ale to bych nebyl já, sterej debil paličák, abych to nezkusil s vozíčkem potokem. Zjištění číslo jedna – vozíček neplave. Zjištění číslo dva – vozíček není nepromokavý. Zjištění číslo tři – Klárka to nesla statečně a s mokrými nohavicemi to zvládla bez breku. Zjištění číslo čtyři – Ivana je přizdisr… a jela šla po mostku :-).
Jediný „úraz“ co nás potkal byly 3 klíšťata – dvě měla Ivana na zadku a jedno Klárka cca 3mm od oka. Poté, co jsme ji klíště namazali Juwim gelem vypadá, jako by ji někdo udělal monokla.

No a v neděli pěkně zpět do Brna, tentokrát přes Kojál a Jedovnici. U odbočky na Kojál začlo Ivanino kolo vyluzovat nejdřív cvak, cvak, cvak, cvak a potom pssssssssst a ze zadního pláště koukal kus drátu. Takže spacáky a brašny dolů a hurá měnit duši. Ještě že je Klárka taková pomocnice (viz fotky).