Přechod z GMail na Google Apps účet – pošta

Konečně jsem rozjel na doméně minar.cz Google Apps. Jednak, protože jsem hračička, pak také kvůli instantní notifikaci na PDA při příchodu nové pošty (doposud jsem řešil stahováním pošty z pavel@minar.cz přes POP3 na GMail účet, což ale Google dělá jednou za cca 15 minut). No a pak také kvůli zmatkům v pozvánkách v kalendáři (pokud přišla pozvánka na pavel@minar.cz, zanesla se sice do kalendáře, ale odesílatel už nedostal zprávu o tom, že jsem schůzku potvrdil).

Narazil jsem však na problém, jak ze starého GMail účtu přenést data na Google Apps účet. Snad následující řádky někomu pomohou.

Neberte prosím tento článek jako kompletní přesný návod. V podstatě jsem ho sepsal jenom proto, protože jsem líný. Nechtělo se mi migrovat další uživatele, tak jsem pro ně napsal tento návod, aby byli schopni si provést přenos sami. Věřím, že pokud někdo už řeší přechod z GMail na Google Apps, tak je dostatečně zdatný v tom, aby i takovýto „fofr“ návod stačil. Každopádně, pokud máte jakékoli dotazy, pokusím se je zodpovědět – použijte prosím diskuzi pod článkem.

Také je docela možné, že existuje jednodušší způsob a mnou popsaný návod je tak trochu „brute force“. Pokud znáte lepší způsob, budu rád, když se podělíte. Děkuji.

V dalším textu budu jako A označovat účet, ze kterého přenášíte data a B účet, kam migrujete. V mém případě to bylo z pavel.minar@gmail.com (A) na pavel@minar.cz (B).

Pošta

Nenašel jsem jednoduchý postup (na jedno kliknutí), jak přenést poštu z GMailu na Google Apps včetně štítků. Jako nejjednodušší mi připadalo připojit oba účty přes IMAP do poštovního klienta a přenést složku po složce. V mém případě to mělo navíc jednu výhodu – udělal jsem si v poště konečně pořádek.

  1. Na obou účtech (A+B) zapněte v Nastavení -> Přeposílání a protokol POP/IMAP přístup přes IMAP
  2. Pomocí vhodného poštovního klienta (já použil Windows Live Mail), který zvládá IMAP se připojte k oběma účtům. Potřebná nastavení (adresy serverů, SSL) jsou vidět na následujících screenshotech
  3. Nyní postupně (štítek po štítku) přeneste zprávy z A do B. Pro jistotu jsem kopíroval (nepřesouval). To pro případ, kdyby se něco nepovedlo.
  4. Vypněte IMAP přístup na obou účtech
  5. Nyní znovu ručně vytvořte filtry, projděte nastavení (např. automatický podpis) a je hotovo.

V dalším dílu se podíváme na migraci Kontaktů, Kalendáře a případně dalších služeb.

1 komentář u “Přechod z GMail na Google Apps účet – pošta

  1. Pingback: Přechod z GMail na Google Apps účet - kalendář a kontakty | Když je Pavlín ukecanej

Komentáře nejsou povoleny.