Nový mazel

Ježdění na horském kole mě opravdu baví, nicméně vždy mě štvali borci na silničkách, kteří kolem mě udělali frnk a byli pryč. Delší trasy na MTB (např. má oblíbená Brno – Kroměříž) jsou fajn (můžu se kochat), ale posledních pár kilometrů je vždy utrpení.

Proto jsem uvítal nabídku půjčit si „zimáka“ od známého, abych si mohl vyzkoušet, o čem vůbec silniční kolo je. A i když to nebylo nic moc (např. drnčející blatníky; dlouhý představec, takže jsem skoro nedosáhl na brzdy), tak mě to chytlo. Ono jet za traktorem 3km rychlostí 47km/h má něco do sebe :-).

No a když mi známý řekl, že mají na skladě úplně stejné kolo, které už asi neprodají (model z roku 2007, rám na vysokou postavu) a že mi udělá dobrou cenu (čtěte „opravdu dobrou cenu“), tak bylo rozhodnuto. Od minulého pátku jsem majitelem fungl nového kola Merida 07 Road 880. Jsem velmi spokojený, nyní jsem to já, kdo dělá kolem ostatních frnk. Jediné, co se mi nelíbí je barva – nejvíc mi připomíná barvu hodně nezdravého průjmu. Ale když rychlé kolo, tak jedině v barvě průjmu :-).

Dnes jsem vytáhl kolegu z práce na projížďku. Bohužel jsem netušil, že trénuje na triatlon a že mu to šlape o hodně lépe jak mě. Na druhou stranu to bylo fajn, protože jsem se alespoň neflákal. Ale za ty kopce bych Honzu nejraději zabil, vůbec nemá úctu ke starším kolegům.

A co na to moje horské kolo? Nebojím se, že bude zahálet. O víkendu jsem byl s Klárkou ve vozíčku na projížďce lesem a pořád to má pro mě své kouzlo. Můžu proletět kdejakou díru nebo jezdit tam, kde není asfalt. Bohužel však kolem mě dělají borci na silničkách frnk (pokud jedu na asfaltu).

Dnešní vyjížďka po práci (57.2km, AVS 24.7km/h):

3 komentáře u “Nový mazel

  1. 2HonzaV: Nuda, ja mam 5 skopku a to jsem tak v pulce :-). Co zitra, nejel bys vecer smerem na jih? Jedu s tim kamosem ze zachranky.

  2. Ma prset odpoledne. Rano se rozhodnu a mozna prijedu na kole.

Komentáře nejsou povoleny.