Nové Mlýny na kolech

Tři dny volna? Ukecám Ivanu, že pojedeme na kolech do Horních Věstonic poblíž vodní nádrže Nové Mlýny. Na dovolenou chceme jet trasu Linz – Vídeň – Brno, tak musíme trénovat. Původní plán byl, že v sobotu pojedeme tam, v neděli se budeme poflakovat (nějaký ten sklípek, vínečko, husička, gulášek, atd.) a v pondělí se vrátíme do Brna.
Brno – Horní Věstonice

Klárka jezdí ve vozíčku stále raději, takže cesta ubíhá velmi rychle. Jenom zezadu z vozíčku se mi pořád ozývá nějaké brumlání a když jedeme pomalu, tak Klárka hlásí „nenene nenene nenene“. Jede se moc pěkně, cyklostezka z Měnína do Žabčic vede mimo silnici, stezka je ráno prázdná a sluníčko začíná hřát. Zastavujeme pouze v Židlochovicích na oběd a doplnění 10° tekutin. V Horních Věstonicích nocujeme v penzionu Bouquet (www.bouquet.cz), kde jsme už jednou spali cca před čtyřmi roky. Výhled z okna na nádrže, výhled na opačnou stranu na Pálavu. O jídle psát nebudu, protože byste mě obvinili, že jsem gastroturista.
Měníme původní plán, protože podle předpovědi má cele pondělí pršet. Za deště a v 8 stupních celsia se Ivaně na kolo moc nechce, proto pojedeme zpět už v neděli. Já argumentuji tím, že se předpověď teploty na pondělí pořád zvedá (ze 7 na 8 a nakonec na závratných 9 stupňů), ale raději pojedeme už v neděli.
Horní Věstonice – Brno přes Drnholec

Cestu zpět do Brna jsme si trochu protáhli. Jednak jsme se tradičně zastavili na hrázi mezi horní a střední nádrží (jižní strana), kde je stánek s potřebami pro rybáře. Otevřeno je od 5:30, rybáři si tu kupují červy, žížaly a různé sarapatičky na chytání ryb, ve kterých se vůbec nevyznám. My si zde vždy dáváme uzenou rybu – tentokrát uzeného pstruha (viz foto). Jedna ryba na 2 dospělé a naši malou kyselinku byla však málo, na druhou stranu byla tak akorát, protože kdo se s tím mým břichem má pak na kole tahat. Druhá zajížďka byla trochu delší, cca 20km, protože jsme jeli keškovat na západní konec nádrží (Drnholec). No a pak již rovnou do Brna.
Ivana měla nakonec pravdu, protože je pondělí, prší a je 8 stupňů.