Na volné noze

Následující článek by měl být odpovědí pro všechny, kteří se mě poslední dobou ptáte – proč jsem odešel ze ZONERu, co se mnou je, co budu dělat, atd. Zároveň jsem zde sepsal co umím.

Pokud víte o zajímavé práci nebo projektu, kde bych byl přínosem, dejte mi prosím vědět.

Je to pravda?

Ano, je to pravda. Po 18 letech v ZONER software jsem se rozhodl pro změnu.

Co budu dělat?

Od 1. 6. 2012 jsem na volné noze. Částečně se budu externě věnovat projektovému řízení Zoner Photo Studio 15, ale jinak jsem volný a hledám zajímavou práci. Ano, práci zatím nemám, nechtěl jsem ji aktivně hledat, když jsem byl ještě zaměstnancem ZONERu. Teď je ta pravá chvíle.


V čem jsem dobrý?

Zkušenosti a přehled v IT
V ZONERu jsem pracoval postupně jako vývojář, vedoucí vývoje a technický ředitel. Stál jsem u zrodu produktů Zebra pro Windows, Zoner Callisto a Zoner Photo Studio. Nezůstalo však jenom u vývoje/programování. Protože jsem zde byl skoro od úplného začátku, často jsem dělal co bylo právě třeba – síťařina, administrace Microsoft Exchange, support, vedení testerů, apod.


Byl jsem u toho, když se ZONER měnil z malé na střední firmu. Vím, co se nám ve spojení s touto transformací povedlo a co jsme naopak podcenili. Mám výhodu v tom, že se na produkt dokáži podívat jak ze strany vývoje, tak ze strany obchodu a marketingu.

Nějakou dobu jsem celou divizi Software vedl a padly na mě i takové věci, které zrovna moc nemusím – finance, prezentace výsledků, jednání s dodavateli, atd.

Mantis, Kayako, SharePoint, CRM, WordPress, MS Visual Studio

Time management
Mám rád systém. Mám rád, když se ráno probudím a vím, co mě dnes přesně čeká. Nemám problém, když se věci mění, ale nesmí se měnit chaoticky. Dělá mi dobře, když mohu ze seznamu úkolů postupně odškrtávat. Jak pro pracovní, tak i pro osobní plánování používám systém Getting Things Done, který jsem si upravil pro své potřeby.

Vše ale v rozumné míře, systém má osvobozovat a ne svazovat.

Getting Things Done, Google Calendar, Remember The Milk, Microsoft Project, Microsoft Outlook, Evernote, Pomodoro, Paperless Office

Digitální fotografie
Díky vývoji produktu Zoner Photo Studio jsem se dostal k fotografování a neskutečně mě to chytlo. I když už nemám na tento koníček tolik času, stále to je velký zdroj relaxace. Rozumně (dá-li se tomu tak říkat) jsem začal fotit s kinofilmovou zrcadlovkou Canon EOS 30, nyní používám digitální DSLR Canon EOS 5D Mk II plus nějaká ta sklíčka.

Výběr mých fotek naleznete zde.

Zoner Photo Studio, Canon EOS 5D MkII, Conon EOS 30, Zonerama

Mobilní technologie
Jak jsem zmínil u time managementu, mám rád systém. A PDA mi v tom hodně pomáhá. Moje první PDA byl Palm m100, postupně jsem přešel od PalmOS, přes Windows Mobile, až k Androidu. Pošilhávám po platformě Windows Phone. PDA používám jako uživatel, nicméně kdysi jsem pro PalmOS i programoval a nyní ze zvědavosti zkouším programovat pro Android.


Android, Galaxy Nexus, PalmOS, základy programování pro Android (Eclipse)

Angličtina
Úspěšně jsem složil zkoušky Business English Certificate (Higher) a Certificate in Advanced English u British Council. Knížky, aplikace a filmy preferuji v angličtině, protože „záblesková paměť“ je největší zlo :-).
BEC, CAE


Kde jsem pracoval?

 • 2008 – 2012 ZONER software – Technický ředitel divize Software
 • 1994 – 2008 ZONER software – Vedoucí vývojového teamu

Podílel jsem se na vývoji následujících produktů – Zebra pro Windows, Zoner Callisto, Zoner Photo Studio a Zonerama pro Android.

Co jsem studoval?

Je to vůbec důležité? Osobně považuji za důležité to, co člověk umí. Ale pro úplnost:

 • VUT Brno – obor Informatika a výpočetní technika, který jsem nedostudoval – ZONER mě lákal více :-)
 • SPŠE Mohelnice – obor automatizační technika

Co mě baví?

Neskutečně mě baví moje dcery Eliška a Klárka. Dále pak věci, které jsem zmínil v odstavci „V čem jsem dobrý“. Doplním ještě cyklistiku – horské i silniční kolo. Pravidelně dojíždím do práce na kole, občas absolvuji nějaký „dědkovský“ závod a ročně ujedu cca 5000 km.

Co o mě říkají jiní?

Reference poskytnu na vyžádání.

Kontakt

E-Mail: pavel@minar.cz
WWW: www.minar.cz
Tel.: +420 773 259 041

Google+
LinkedIn

Životopis v PDF na stažení:
Životopis - Pavel Minář

14 komentářů u “Na volné noze

 1. Mata: Čteš mi myšlenky? Je to tak 15 minut, co jsem koukal na tvůj provil navolnenoze.cz a říkal jsem si, že se tě musím zeptat, jestli to stojí za ty peníze.

 2. Hele nestoji, ale vyplatilo se mi to a zaplatilo :) Takze asi dobry ‚-)

  • Klidne. Hlidani se hodi. Kdy muzes nastoupit?

   ps: a co bys chtel teda delat? podle CV toho mo neumis …

   • Umím všechno a nic :-). Beru všechno!

    Ale teď vážně – musím to zaklepat, ale zdá se, že práce budu mít dost.

 3. Pavli,nabídku práce pro tebe sice žádnou nemám,ale každopádně ti upřímně přeju moc úspěchů a pracovním i osobním životě.Nemám o tebe strach, ty se ve světě se svýma znalostma a zkušenostma neztratíš.Tvoje bývalá kolegyňka „JaVela“

 4. Čau,
  tak tě vítám na volné noze a přeji mnoho úspěchů :) Věřím, že první půlrok přežiješ a pak už to jde …
  Mara

 5. Gratuluji k volné noze :) Já jsem jako řadový zaměstnanec vydržel pouze 6 měsíců a od té doby jedu také na ŽL. Jakožto grafikovi se mi ze začátku navolnenoze.cz sice vyplatilo (a zaplatilo), ale letos je to naposledy a už to neprodloužím. Jakmile se člověk dostane k zahraničním klientům, kteří si váží práce a nehádají se o každou desetikorunu, tak už nechce zpět :)

  Mě v tomhle hodně pomohl dribbble.com, kde „premiové“ členství (teoreticky srovnatelné s profilem na navolnenoze.cz, ale ve své podstatě absolutně nesrovnatelné) stojí 20 USD / rok. Ale to je specifické pole pro grafiky nebo okrajově programátory.

  Troufám si říct, že na takovém LinkedIn se dá narazit na zajímavější nabídky než skrze NVN, ale vlastní zkušenost nemám…

Komentáře nejsou povoleny.