Když je Pavlín šikovnej

Tak už vím, jak se chová silniční kolo na mokrých kolejích. Úplně stejně jako horské – klouže to, s tím rozdílem, že je to daleko rychlejší.

Jedu si takhle večer za deště z práce po Táborské, když tu najednou blik, na pár sekund tma a pak už jenom ležím na zemi. Teda já si ustlal pohodlně na kole, nicméně mezi kolem a asfaltem bylo ještě moje zápěstí. Když jsem se začal sbírat, doběhl ke mě mě nějaký maník a ptá se, jestli má zavolat záchranku. Jsem si říkal co blbne, vždyť mi přece nic není, nasedl jsem na kolo a vyrazil domů. Adrenalin je super věc, to že není něco v pořádku mi došlo až před barákem, když jsem se pokusil zabrzdit. Levou rukou to nešlo. Další překvapení mě pak čekalo ve výtahu, kde jsem v zrcadle uviděl, že mi z cyklokahot leze krvavej zadek. Dokud adrenalin působil, vlítnul jsem rychle do vany a vydrhnul asfalt ze zadku :-)

Nebudu to natahovat – ráno ortopedie, RTG, chirurgie a ruka do sádry. Mám zlomenou jednu z těch malých kůstek v zápěstí. Připlatil jsem si za hi-tech sádru ze skleněných vláken (nebo to je karbon?), která dýchá, je lehká a může se namočit. Ale také stála 900,-. První bílou vrstvu jsem měl týden, než ruka zplasknula (bílá vrstva není tak pevná) a dnes jsem dostal slušivý modrý upgrade, který už je pevný.

Bohužel budu mít tuto ozdobu dalších 5 týdnů.

PS: Zlomenou mám levou ruku, odpusťte si ale prosím hlášky typu „ještě že to je levá ruka“, protože jsem levák.


Kalhoty jsou na vyhození. Mám i fotku zadku bez gatí,
ale to už by bylo moc nechutný.

Já tam nic nevidím, ale prý mám zlomenou jednu z těch malých kůstek.

PavelM has just received an armor upgrade:
Novice gauntlet of stupid cyclist

PavelM has just received an armor upgrade:
Blue gauntlet of striking pain +20%