Fotomaraton DFK na Sibiři

Několik let pořádá můj domácí fotoklub tzv. fotomaraton. Tento víkend jsme se již potřetí sešli v kempu Jitřenka poblíž vodní nádrže Vír. V čem fotomaraton spočívá? Každý si vymyslí nějaké téma, napíše je na papírek a vloží do osudí. Poté se losuje 6 témat – letos měla tu čest losovat Klárka a vylosovala následující témata:
  • Mlčící koza
  • Pokušení
  • Bublifuk
  • V centru dění
  • Boty
  • Dítě v akci

Na nafocení témat je čas do večera, kdy se fotografie vyberou. Fotky se nesmí nijak upravovat, prostě se odevzdávají tak, jak vylezou z foťáku. No a večer se boduje. Musím se pochlubit, že jsem vyhrál propisku Zoner za druhé místo v kategorii „Dítě v akci“ :-).
Ještě pár slov k dopravě. Asi nám něco spadlo na hlavu, ale na Vír jsme vyrazili na kolech. Z Brna pěkně vlakem do Tišnova a pak na kole přes Pernštejn na Jitřenku. Bohužel nám nepřálo počásí a ještě než jsme dorazili na vlak, tak jsme pořádně promokli. Ale pak již to celkem šlo, sice nebylo zrovna nejtepleji, ale kopce kolem Pernštejna nás zahřály. To se ale nedá říct o cestě zpátky. Jet v 8 stupních jenom v letním dresu a fučce není nic moc. Ale protože nám foukal vítr do zad, byli jsme v Tišnově velmi rychle. Díky posezení v hospůdce nám ale ujel vlak a dostali jsme super nápad jet až do Brna na kole. Mě to bavilo do Adamova, kde nás chytnul pořádnej slejvák. Klárku to bavilo až do Bílovic, kde jsme ji museli přebalovat na dešti. Jak dlouho to bavilo Ivanu nevím, ještě jsem neměl odvahu se zeptat. Ale už vím, že s Klárkou ve vozíčku a pořádně naloženi zvládnem i dlouhé trasy (150km) ve škaredém počasí. Jenom doufám, že tohle nečte někdo ze sociálky.
A na závěr poděkování Martinu Hlaváčovi za organizaci, Tomáši Vojtovi za vyhodnocení fotomaratonu a Dr. Chocholouškovi, že půjčil Ivaně na cestu zpátky pracovní rukavice – bez nich by jí asi upadly prsty :-).
Tišnov – kemp Jitřenka

Kolečko kolem nádrže Vír

Kemp Jiřenka – Brno