Dovolená: Emmersdorf – Zwentendorf – 70km

Po dni odpočinku vyrážíme opět směr Vídeň. Cyklostezka je ještě komfortnější než minulé dny – mnoho odpočívadel, spousta hospod a liduprázdno. Cesta se čas od času oddělí od Dunaje a prochází vinicemi nebo meruňkovými sady. V každé dědině je spousta lákadel na marmeládu nebo meruňkovou kořalku.
Po cestě jsme potkali půjčovnu a dobíjecí stanici elektrokol. 1 Euro na hodinu nebo 5 Euro na 24 hodin. Kolo lze vrátit v jakékoliv jiné půjčovně. Kousek za půjčovnou jsme se zavěsili za důchodce na elektrokole. Protože byl trochu protivítr, bylo to moc pěkné svezení. Akorát dědek pořád čučel, kdo se mu to lepí na paty. Ale těch pár kilometrů skoro bez dřiny a 25km/h nám bodlo.
To, že jsme vzali nočník se vyplatilo – dnešní spotřeba plínek se rovná nule. Klára se naučila, že když vyleze z vozíčku, hned má vedle nachystaný trůn, kam může udělat to svoje „čššššššš“.
Nocujeme v malé dědině Zwentendorfu, v místní cukrárně (fakt nekecám, tady je URL – http://www.rosencafe.at). Je tu Wifi, Klárka spí, my teď sedíme venku před cukrárnou na betonové skruži, popíjíme ledovou kávu, večeříme meruňkový dort a já u toho píšu tyto moje žvásty. Dobrou chuť a dobrou noc.