DEMA Chřibská MTB 50

Opojen úspěchem z loňského Drtiče (přežili jsme a dojeli před půlnocí) jsme se letos s MilanemŽ rozhodli (teda spíš já ho do toho uvrtal), že kromě Drtiče zkusíme i nějaký „skutečný“ závod. 50km po Chřibech na DEMA Chřibská MTB 50 se zdálo být jako dobrý nápad. Nebudu se dlouho rozepisovat, jenom pár postřehů:

  • dva dny před závodem jsem si vyhodil koleno. Endorfiny v kombinaci s Brufénem jsou však mocný lektvar proti bolesti. I rada od masérky, že je úplně jedno, jestli si to koleno finálně zrakvím na závodech nebo někde na procházce, hodně pomohla.
  • když jsem si vyzvedával číslo, tak se pořadatel divil, že nejezdíme za žádný team. Asi je to teď cool a in, proto příště řeknu, že jezdím za Zonerácké šlapky.
  • příští rok je potřeba po vzoru ostatních závodníků sladit barvu kola, dresu, návleků, ponožek a treter. Půjdu do černé. Jednak mám černé kolo a za druhé to bude takové symbolické.
  • na občerstvovačce zastavili jenom tři závodníci ze 474. Ostatní jen zpomalili, vytrhli občerstvovačům banán/tyčku/jonťák z ruky a šlapali dál. Ti tři, co zastavili, byl MilanŽ, já a pak borec, co si zlomil klíční kost a čekal na občerstvovačce na sanitku. Nebudu se přece honit u jídla, si ještě uženu vředy, ne?
  • jak jsem dopadl? Musím říct, že jsem byl překvapen. Nemile překvapen. Z celkového počtu 474 závodníků jsem dojel na 412. místě. Zase na druhou stranu si říkám, že je dobře, že jsem nevyhrál. Neměl jsem totiž čistý dres na převlečení jako všichni ostatní, co si šli vylézt na bednu. Ještě by byla ostuda, že si jdu pro medaili ve špinavém dresu.
  • pro ty co dočetli až sem – byl to fajn závod, příště pojedu zase. Doufám, že lépe připraven.
Poslední kontrola technického vybavení před závodem

Na startu nás bylo hodně…

… do cíle jsme však dorazili osamoceni.

Odneste si mě, já už nikam nejdu.

1 komentář u “DEMA Chřibská MTB 50

  1. No, pekne napsano. Na Kaminkach se nam s Klarkou libilo. Teda do te doby, nez dojel prvni zavodnik (asi tak o pul dne driv nez Pavel s Milanem). Pak bylo vsude nejak malo mista :-)

Komentáře nejsou povoleny.