Bunč a Brdo

Pokud tohle čte některý z pamětníků DFKlubu, který si pamatuje na akce „Čtyři roční období“, tak mu určitě pojem Bunč něco říká. Na jaře 2006 jsme chtěli nocovat pod širákem poblíž Brda, ale bylo po bouřce a nikomu se nechtělo spát venku v mokru. Naštěstí jsme došli až na Bunč, kde nás tehdejší správce královsky pohostil (s Vlkem jsem otestoval komplet sortiment palírny Jelínek) a ubytoval za „nehorázných“ 50 Kč/os/noc :-). Bunč nedávno Jelínek koupil a rekonstruoval. Když jsme chtěli s Klárkou a Ivanou vypadnout někam na víkend a propláchnout kebule, tak Bunč bylo to správné místo. Kuchyně opět výborná, ubytování už sice nebylo za 50 Kč, ale i tak se to dalo. 
Bunč je křižovatkou několika cyklostezek. Nevím navíc co mě to napadlo, ale po návštěvě Bunče jsem se přihlásil s Milanem Žákem na Chřibskou MTB 50, která se tudy jede.

A toto už je výlet na rozhlednu Brno. Kolem cesty je několik rozestavěných konstrukcí (odvodňovací kanály, pilíře mostů) nedokončené Baťovy dálnice (stavba ukončena před koncem 2. světové války).

Kousek pod Brdem je parádní přístřešek s ohništěm, které ještě doutnalo. Rozfoukal jsem ho, ale jediné co jsme měli na opékání byla Klárčina mrkev.

Rozhledna Brno a náš terénní vozíček

 Kromě výborné kuchyně nabízí Bunč ve sklepě i saunu s výřivkou.

A na schlazení tento výborný mučící nástroj. To, že je zde kuchyně výborná, je vidět podle té želvy, co mám místo břicha.